Sterk begin van hoofdmacht

Published on Sunday, 29 January 2012 22:20
Hits: 947

Van onze verslaggever Robert

Het eerste herenteam van HBM/Taveri kan terugkijken op een geslaagde seizoensopening. Tegen Vriendenschaar uit Gouda werd een verdiende overwinnng geboekt.

Vooraf zijn de feiten duidelijk. Bram speelt dit seizoen wegens z’n aankomende operatie niet dus zijn er invallers nodig. Marco stond op de rol voor een eerste invalbeurt maar Sami raakt eerder in de week even spectaculair als ernstig geblesseerd bij een potje zaalvoetbal; Marco speelt dus bij z’n eigen team. Gelukkig staat Dennis altijd klaar als je ‘m nodig hebt. Tegen Martin Kraan is hij kansloos, tegen Bert de Vries is hij twee keer dicht bij gamewinst maar in z’n laatste partij van de avond speelt Dennis geconcentreerd én slim. De aanwijzingen van de coach worden perfect opgevolgd zodat Dennis zich mag laten feliciteren door Erik Kervezee.

Patrick kende een uitstekende voorbereiding op het nieuwe seizoen. Tweede bij het Gorcum-toernooi, twee keer clubkampioen bij Taveri. Toch verliest hij in z’n eerste partij van de avond tegen de clubkampioen van Tavenu. Het publiek genoot van prachtige rallies maar Bert was beter. Tegen Martin en Erik was Patrick gelukkig wel de beter speler.

Robert opende bizar of beter gezegd, Erik opende bizar. Bizar goed, om precies te zijn. Robert stond niet slecht te spelen maar werd volledig gedeklasseerd door Erik. Bijna elke bal werd aangevallen, bijna elke bal was foutloos. Lange services werden genadeloos afgestraft, bijna alle spinballen waren onhoudbaar. Pas in de derde game kon Robert wat terugdoen. Er werd wat meer risico genomen, er werd wat scherper verdedigd. Vijf matchpoints (sommige bronnen spreken zelfs van zeven) waren echter niet aan Erik besteed. En Robert profiteerde gretig. Met 15-13 werd een verlenging afgedwongen, en met twee keer 11-9 zelfs de winst gepakt. Minder punten maken dan je tegenstander en toch winnen!
Tegen Martin en Bert kwam Robert niet echt in de problemen, al was Bert dichtbij een vijfde game.

Het dubbel was wisselvallig maar doordat alle oneven games werden gewonnen, mocht een 7-3 overwinning worden bijgeschreven.